Czas na serum do włosów – przegląd produktów o skoncentrowanych składnikach, które zregenerują włosy

Co to jest serum do włosów? Serum do włosów to produkt zazwyczaj w postaci lekkiej emulsji lub olejku. Jego głównym celem jest dostarczenie dodatkowej pielęgnacji włosom, zwłaszcza jeśli są one suche, łamliwe, zniszczone lub podatne na puszenie się. Serum do włosów zawiera różne składniki aktywne, które mają na celu poprawienie kondycji włosów i nadanie im

Co to jest serum do włosów?

Serum do włosów to produkt zazwyczaj w postaci lekkiej emulsji lub olejku. Jego głównym celem jest dostarczenie dodatkowej pielęgnacji włosom, zwłaszcza jeśli są one suche, łamliwe, zniszczone lub podatne na puszenie się. Serum do włosów zawiera różne składniki aktywne, które mają na celu poprawienie kondycji włosów i nadanie im zdrowego wyglądu. Kiedy sięgnąć po jaki produkt?

Aplikacja serum do włosów – jak robić to prawidłowo?

Używaj niewielkiej ilości serum, aby uniknąć nadmiernego obciążenia włosów. Zbyt duża ilość produktu może sprawić, że włosy będą wyglądały na przetłuszczone. Jak nakładać serum do włosów? Produkt aplikuje się tylko na długość lub na same końce włosów (z wyjątkiem serum do skóry głowy przeznaczonym specjalnie do odżywiania cebulek). Najczęstszy sposób polega na wyciśnięciu kropli olejku na dłonie i rozprowadzenie jej na długość włosów. Dostępne są sera do włosów, które aplikuje się na włosy suche i takie, które nakłada się na włosy wilgotne. Większość można stosować na dwa sposoby w zależności od potrzeb. Serum na końcówki można aplikować na włosy nawet dwa-trzy razy w ciągu dnia – to zabezpiecza je przed rozdwajaniem pod wpływem tarcia od ubrań czy działania czynników środowiskowych (wiatr, wilgotne powietrze, wysokie temperatury, promienie UV).

Jakie są rodzaje serum do włosów? Kiedy jakie zastosować?

  • Olejkowe serum jest znakomite do włosów suchych i zniszczonych. Naturalne olejki domykają rozchylone łuski, co chroni włosy przed odparowywaniem wody. Wybieraj olejki o nietłustej konsystencji, które nadają blask i miękkość, ale nie przetłuszczają włosów.
  • Do włosów, którym brakuje witalności zastosuj serum nawilżająco-wypełniające z kwasem hialuronowym. Będą lżejsze i odbite u nasady. Warto sięgnąć w tym przypadku po serum w sprayu jako uzupełnienie maski lub odżywki nawilżającej.
  • Twoje włosy nadmiernie się puszą? Dostępne są specjalne serum bez spłukiwania z bezpiecznymi silikonami (takimi jak Cyclopentasiloxane), które wygładzają i ujarzmiają niesforne kosmyki. Niektóre dodatkowo chronią przed działaniem wysokich temperatur urządzeń podczas stylizacji na gorąco.
  • Chcesz, aby włosy miały lekki, satynowy połysk i nie były jednocześnie obciążone? Wybierz lekkie serum z olejkiem kokosowym. Pomoże w stylizacji włosów, dyscyplinując je, i subtelnie je nabłyszczy.

Wybieraj serum dostosowane do własnego typu włosów i problemów, z jakimi się borykają. Doraźne stosowanie produktu zapewnia błyskawiczne efekty. Regularne – wspaniale poprawia wygląd włosów i je wzmacnia długofalowo. Warto wprowadzić rytuał stosowania serum do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Redakcja
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel