Jak wygląda depresja spowodowana pracą?

Jak wygląda depresja spowodowana pracą?

Każdemu zdarza się odczuwać nie najprzyjemniejsze dni w swojej pracy. Niemniej gdy boisz się budzić od poniedziałku do piątku lub regularnie siedzisz przy biurku na skraju wybuchu płaczu, prawdopodobnie jest to depresja przez pracę. Nie możesz przestać myśleć o swojej pracy Uczucie przygnębienia w związku z pracą może wprowadzić człowieka w samonapędzający się cykl, negatywnie

Każdemu zdarza się odczuwać nie najprzyjemniejsze dni w swojej pracy. Niemniej gdy boisz się budzić od poniedziałku do piątku lub regularnie siedzisz przy biurku na skraju wybuchu płaczu, prawdopodobnie jest to depresja przez pracę.

Nie możesz przestać myśleć o swojej pracy

Uczucie przygnębienia w związku z pracą może wprowadzić człowieka w samonapędzający się cykl, negatywnie wpływając na sposób, w jaki myśli i funkcjonuje na co dzień. Im więcej będziesz doświadczać negatywnych myśli i bezproduktywnych zachowań, tym gorzej.

Twoje wieczory w dni powszednie i weekendy powinny polegać na oczyszczeniu umysłu i odprężeniu. Jeśli więc wracasz do domu z pracy i nie jesteś w stanie oddzielić sfery osobistej od zawodowej, może to poważnie wpłynąć na jakość Twojego prywatnego życia. Ten rodzaj obsesyjnych myśli nazywany jest ruminacjami i te są w stanie uniemożliwić niektórym ludziom czerpanie radości ze środowiska pozabiurowego.

Często narzekasz na pracę

Odczuwając nieszczęście w związku z pracą, możesz zacząć spędzać dużo czasu i energii, narzekając na nią przyjaciołom, rodzinie i każdemu, kto będzie chciał wysłuchać Twojego zdania. Rozwiązanie to pozornie może wydawać się dobre z powodu oczyszczającego charakteru. W rzeczywistości powoduje niepotrzebne nakręcanie się sytuacją, która już dostatecznie uprzykrza nam głowę.

Imprezy towarzyskie ze współpracownikami stają się wyczerpującym doświadczeniem

Zbyt mocne skupienie myśli wokół pracy sprawi, że możesz zacząć odrzucać każdą okazję do spotkań towarzyskich, ponieważ rozmowa z innymi ludźmi będzie wydawać się zbyt wyczerpująca. Mowa tu nawet o sytuacjach obejmujących jedzenie posiłku przy biurku zamiast w pomieszczeniu socjalnym lub wychodzenie z pracy kilka minut przed końcem, aby z nikim innym nie musieć iść w tym samym kierunku.

Twoje myśli o pracy są przesadnie negatywne

Kiedy masz ponure spojrzenie na swoje miejsce pracy, może to być początek występowania nadmiernie negatywnych myśli. Te zazwyczaj tyczą się przekonania o braku szans na otrzymanie awansu w najbliższej przyszłości, czy poczucia (często nieracjonalnego) wyobcowania względem reszty kadry. Prowadzenie takiego monologu ze sobą jest w stanie jeszcze bardziej nas pogrążyć.

Masz problemy ze zdrowiem fizycznym

Depresja wpływa nie tylko na zdrowie psychiczne.

W niektórych przypadkach objawy depresji obejmują ból brzucha, głowy wraz z innymi dolegliwościami. Ponadto twój układ odpornościowy może zostać osłabiony, co zwiększa podatność na choroby pokroju przeziębienia.

Podsumowanie

Depresja w pracy jawi się jako jedno z najgorszych możliwych doświadczeń w ludzkim życiu. W żadnym razie nie należy bagatelizować jej objawów. Obecnie funkcjonują aplikacje psychoterapeutyczne i psychologiczne, które umożliwiają szybki kontakt do odpowiednich specjalistów. Ich pomoc i wsparcie mogą mieć zbawienny wpływ na wymieniony problem. Szczególnie że kontakt zakłada zarówno całodobową, jak i całotygodniową dyspozycyjność, więc mowa tu również o wygodzie użytkowania.

Redakcja
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel