Krem z filtrem – jak wybrać?

Krem z filtrem – jak wybrać?

Kremy z filtrem to kosmetyki, które powinny na stałe zagościć w kosmetyczce każdej kobiety. Z jednej strony dbają o nawilżenie cery, a z drugiej chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ostateczny wybór nie jest łatwy, dlatego warto dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania. Jak wybrać idealny krem z filtrem? O czym pamiętać podczas zakupu? Krem z filtrem

Kremy z filtrem to kosmetyki, które powinny na stałe zagościć w kosmetyczce każdej kobiety. Z jednej strony dbają o nawilżenie cery, a z drugiej chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ostateczny wybór nie jest łatwy, dlatego warto dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania. Jak wybrać idealny krem z filtrem? O czym pamiętać podczas zakupu?

Krem z filtrem do twarzy

Jak wybrać krem z filtrem? Przed wyborem powinniśmy dowiedzieć się, jakie zalety ma regularne stosowanie tego kosmetyku. Przede wszystkim możemy liczyć na ochronę skóry poprzez formułę filtrów przeciwsłonecznych. Pochłanianie i odbijanie promieniowania UV sprawia, że kosmetyki z filtrem:

  • Chronią cerę przed fotostarzeniem
  • Zmniejszają ryzyko powstawania przebarwień od słońca
  • Chronią skórę przed poparzeniami słonecznymi
  • Ograniczają powstawanie stanów mikrozapalnych itp. 

Podczas wyboru musimy wiedzieć, że istnieją filtry chemiczne i fizyczne. Te pierwsze pochłaniają i odbijają promienie, w zależności od zastosowanych substancji. Każdy filtr działa praktycznie natychmiastowo, jednakże warto nałożyć je na twarz ok. 15 minut przed makijażem. Dzięki temu filtry ochronne lepiej utrwalą się na skórze twarzy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, który rodzaj filtra jest lepszy – każdy z nich pozwala ochronić skórę przed niepożądanym działaniem słońca. 

Różnorodne kremy z filtrami

Okazuje się, że filtry mogą występować w postaci kapsułkowanej lub nanocząsteczkowej. To sprawia, że producenci mogą uzyskać odpowiednią konsystencję kremu i przyjemniejsze odczucia użytkowników. 

Filtry w formie nanocząsteczek są nazywane filtrami przenikającymi. Pamiętajmy, że sprawdzone kremy z filtrami mineralnymi i chemicznymi przenikają przez naszą skórę w danym stopniu. Nasz organizm je metabolizuje, a nie odkłada, dlatego można je bezpiecznie stosować praktycznie w każdym przypadku. 

Idealny krem z filtrem

Poszukiwanie kremu z filtrem wymaga zwrócenia uwagi na jego składniki i oznaczenia na opakowaniu. Często musimy pójść na kompromis podczas zakupu, co może wiązać się z ceną produktu, jego dostępnością lub komfortem użytkowania. 

Inne kryteria są ważne wtedy, gdy wybieramy krem na plażę, a inne do codziennego stosowania, czy też do reaplikacji. Kremy przeciwsłoneczne na letnie dni powinny zapewniać wysoki poziom ochrony oraz odporność na wodę i pot. Z kolei krem SPF do stosowania codziennego może dodatkowo odznaczać się właściwościami pielęgnacyjnymi. Kosmetyk z filtrem na makijaż i do reaplikacji w ciągu dnia zazwyczaj obejmuje standardowe rozwiązania, które nakładamy przykładowo za pomocą gąbeczki. 

Kremy z filtrami z łatwością zakupimy w wielu drogeriach i aptekach, przy czym najważniejsze jest skuteczne działanie i dobra jakość kosmetyku. Każda kobieta ma inne oczekiwania oraz inny rodzaj cery, dlatego warto bliżej poznać re kwestie. W razie wątpliwości, skorzystajmy z pomocy specjalistów, którzy służą doradztwem w trakcie poszukiwania idealnego kremu z filtrem! Producenci przez cały czas poszerzają ofertę, dając nam wiele możliwości. 

Redakcja
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel