Masz problemy z pamięcią i koncentracją? Sprawdź, jak sobie z tym radzić!

Masz problemy z pamięcią i koncentracją? Sprawdź, jak sobie z tym radzić!

Starsze osoby często narzekają na swoją pamięć. Doskonale pamiętają to, co zdarzyło się 30-40 lat temu, ale nie mogą sobie przypomnieć, gdzie położyli portfel czy okulary zaledwie kilka minut temu. Związane jest to z tzw. sklerozą, czyli zaburzeniami w pamięci krótkotrwałej. Niemniej, problemy z pamięcią i koncentracją nie są jedynie problemem seniorów. Mogą dotyczyć każdego, nawet dzieci.

W młodym wieku związane jest to z długotrwałym stresem, problemami ze snem, czy przepracowaniem. Mogą też wynikać z problemów natury neurologicznej. Presja czasu, czy oczekiwań rodziców, dla dzieci i nastolatków może być stanowczo zbyt dużym obciążeniem wywołującym problemy z pamięcią i koncentracją. Umysł pracuje wówczas na wysokich obrotach przez co nie wszystkie jego funkcje są na takim samym poziomie. Jak radzić sobie w takich sytuacjach?
Skutki permanentnego stresu

W zdecydowanej większości przypadków problemy z pamięcią i z koncentracją, wynikają z permanentnego stresu. Żyjemy coraz szybciej, pracujemy coraz więcej, a zewsząd każdy coś od nas oczekuje. Małe dzieci są niejako przymuszane do uczestnictwa w lekcjach tańca, tenisa, jazdy konnej, i co najmniej dwóch języków obcych. Nie mogą sobie poradzić z nadmiarem informacji, dlatego też zaczynają mieć problemy z przyswajaniem nowej wiedzy, ze skoncentrowaniem się na jednym zajęciu i z przypomnieniem sobie czegoś. Już małe dzieci mogą odczuwać zbyt silny nacisk społeczny, a co dopiero mówić o osobach dorosłych, które muszą zmierzyć się z oczekiwaniami rynku pracy. Bezrobocie to kolejny czynnik stresogenny doprowadzający do problemów z pamięcią i koncentracją. Osoby długotrwale bezrobotne często są przysłowiowym „kłębkiem nerwów”.

Jeśli odpowiednio wcześnie zauważymy problemy z pamięcią i koncentracją, będziemy mogli odpowiednio zareagować, wybrać się do lekarza, a problem nie będzie się wciąż pogłębiał.

Jak radzić sobie z problemami z pamięcią i koncentracją?

Można odzyskać równowagę w swoim życiu psychicznym na wiele sposobów, a wówczas doskonała pamięć na pewno powróci, a my będziemy mogli znów być sobą. Czasem wystarczy zwolnić w swoim życiu, przestać brać kolejne nadgodziny w pracy i odpuścić sobie naukę języka hiszpańskiego, który tak naprawdę nie jest nam do niczego potrzebny.Można pokonać problemy z pamięcią i koncentracją przyjmując suplementy diety, np. Ginko Biloba Plus w tabletkach. Jest to preparat przeciwdziałający zlepianiu się trombocytów i wspierający przepływ mózgowy. Korzystnie oddziałuje na krążenie obwodowe, jednocześnie usprawniając pracę umysłową i poprawiając pamięć. Należy jednak przyjmować go systematycznie, aby wkrótce zauważyć pierwsze efekty działania Ginko Biloba Plus na nasz organizm. Preparat ten zawiera w swoim składzie ekstrakt standaryzowany na ginkgoflawonoglikozydy, laktony terpenowe, korzeń żeń-szenia, witaminy z grupy B, niacynę, kwa pantotenowy, ryboflawinę, tiaminę, kwas foliowy, czy biotynę. Naturalny skład Ginko Biloba Plus sprawia, że preparat nie ma negatywnych skutków ubocznych. Chroni komórki i tkanki przed uszkodzeniami spowodowanymi niedostatecznym dopływem tlenu. Zwiększa u osoby przyjmującej go sprawność intelektualną, poprawiając pamięć i procesy myślowe.

Artykuł pochodzi z www.i-Apteka.pl

Powiązane artykułyWarto przeczytać:


Ostatnio dodane